Australijski Samorząd wprowadza prawo jazdy oparte o Blockchain

Rząd Nowej Południowej Walii w Australii zamierza wprowadzić technologię blockchain w swoim prawie jazdy. Według niej firma Secure Logic, z siedzibą w Australii, planuje rozwinąć platformę licencjonowania sterowników blockchain.

Wcześniej w tym roku rząd przeprowadził test Dubbo oparty na technologii blockchain. Ten ruch pozwolił 1400 kierowcom samochodów na cyfrowe prawo jazdy. Australijska firma zaprezentowała platformę o nazwie TrustGrid, która stanowi niezbędny element elektronicznych licencji pojazdów. Pełne uruchomienie platformy odbędzie się w całym stanie w 2019 roku.

Jak możesz stracić swoje kryptowaluty?

Bitcoin zdobywa coraz większą wartość. Na dzień 26.11.2017 godz 13:45 ,1 BTC to dokładnie: 31591 zł.
Poznaj metody kradzieży lub sposób jak stracić bitcoiny.
Giełdy
Z jednej strony każda giełda musi mieć zabezpieczenia, jednakże wystarczy,że znajdzie się haker, który zna luki i będzie on mógł okraść giełdę bez możliwości wykrycia sprawcy. Jedną z największych przestępstw jest kradzież kryptoz giełdy MT Gox.
Userzy zostali z zerem. Na odszkodowanie nie ma co liczyć – bo giełdy nie są w tym zakresie ubezpieczone. Prawna ścieżka jest nie do ustalenia.
Odradzamy przechowywanie kryptowalut na giełdzie.

Czytaj regulaminy i notuj dokładnie całą historię
Zapisz dokładnie wszystkie słowa przy zakładaniu konta.Te dane mogą być pomocne w przyszłości przy próbie weryfikacji np. przy założeniu portfela na telefonie, odzyskaniu hasła lub odblokowaniu konta.
Dzięki nim giełda ma pewność,że Ty to ty. Stąd może się okazać, że zgodnie z regulaminem, już nigdy nie zalogujesz się na konto giełdy. W związku z tym stracisz swoje środki.

Brak kopii portfela

Rób zawsze jego kopie.Staraj się mieć go zapisanego w kilku miejscach. Tak, aby w razie pożaru,kradzieży komórki, laptopa, włamania, mieć dostęp do swojego portfela.

Fałszywe konkursy
Nie bierz udzuału w konkursach w których nie jest znany organizator a jedynie podaje adres, aby ludzie przelewali na nie swoje krypto w zamian za uczestnictwo w konkursie. Taki Konkurs z reguły nigdy nie odbędzie się a złodziej będzie cieszył się bezkarnością, bo nikt nie będzie stanie dojść kto to zorganizował.

Transakcje
Po wysłaniu kryptowalut nie ma możliwości cofnięcia takiej transakcji. Dokładnie sprawdź przed wysłaniem czy adres jest właściwy. 

Fałszywe kopalnie
Kopiąc w kopalni mamy większe szanse na wydobycie krypto. Bywają jednak kopalnie, które oszukują na rozdzielaniu cyfrowego pieniądza między górnikami, zaniżając wartości jaką dany użytkownik swoją mocą wydobył.

SCAM
Strony które oferują fikcyjne produkty których oczywiście nigdy nie wyślą. Sklep „krzak”. Działanie ma na celu jak największe i najszybsze zebranie bitcoinów i zamknięcie interesu.
Takie internetowy strony najcześciej są robione na wzór poważnych firm.

Ogłoszenia na forach
W internecie można znaleźć masę ogłoszeń przez dopiero otworzone konta które oferują kupno krypto za atrakcyjną cenę , a nawet „gwarantują” że kupują przez normalną giełdę. W momencie przelania pieniedzy kontak z takimi ludźmi się urywa.

Umierasz, tracisz pamięć lub jesteś w śpiączce.
Zapezpiecz się przed takimi zdarzeniami za pomocą rodziny i notariusza.

Jeśli znasz inne metody kradzieży kryptowalut , zostaw nam komentarz i opisz sytuację!